Autók » Ford » Escort (1990-2000)

Escort 1.8 16V

Hunci a rettenett....

Mint irtam, sok - sok bajom volt az autóval. 90 -ben teljesen átalakitották az akkorra egy nagyon kiforrott és megbizható Escortot és hát mint minden újszériás autó ez sem sikerült igazán. 95-t?l talán már ez nem igaz. Azzal rontották el, hoyg tele rakták elektronikával és ezek nem igaznán tökéletes.

DE ha müködött egy irdatlan gép volt. Bár csak 1.8 -as volt 105LE -vel mégis félelmetesen ment az autó, egy-egy visszaváltásnál akkorát ugrott hogy az ember majd kiesett az autóból.Igazi élmény autó volt, a nagy felniken ugy kanyarodott mint a villamos. Megjártam vele a német alpokat is, imádtam, nekem maga a forma is nagyon tetszett csak ne lett volna annyi baja....

- El?ször is le kell szögeznem, hogy imádtam ezt az autót ( Ezt még b?vebben kifejtem ) és részben csak én voltam szerencsétlen vele. 1 évig hiba nélkül használtam az autót, sokat is jártam vele. Aztán lett külön egy munkás autóm és csak hétvégéken kezdtem haználni, és szerintem ez miatt megsért?dött. Egy Balatoni utamon egyszercsak leállt egy henger és ezzel elindult a levina. Innent?l kezdve mindig votl valami baja motorikusan, hol rángatott, hol 17 litereket fogyasztott mindig valami elektronikai szar volt vele. Kezdetben lelkesen javittam, mert el?z? két 86-90 Escortom gyakorlatilag hibamentesen üzemelt, aztan úgy fél millió Ft ráköltése után kezdtem rájönni hogy ennek az autónak az abaj hogy nem kellett volna elektronikát beletenni. Ehhez hozzá jön az is hogy a Ford szervízek szinte mind átvágtak vele mert sosem találták a baját, jobbik esetben visszadták hogy "ismeretlen hiba".
- Bontott elektromos alkatrészt nem kapsz hozzá, és minden marha drága volt hozzá még bontva is ahhoz képest hogy 12 éves volt és minden héten kellett valami.

Végülis ez a sok hiba és sok átvágás után kerültem el egy nagyon jó, lelkiismeretes és profi szerel?höz. Ez a Moltim Bt. csak ajánlani tudom....igaz 2 hétig ültek rajta de megcsinaltak az autómat.

Ford Petrányi a Kerepesi uton el?ször elkért 70eft -ot t?lem egy zárlat javitásáért, majd közvetlen ez után 170eft ért hengerfejet és szelepeket akart velem cseréltetni egy rángatás miatt. Késöbb a Moltim Bt nél derült ki, hogy egy tömités volt elöregedve ?k 12eft ért megjavitották.

Fenntartási költség (2) Évjárat 1993
Előző autója? Orion 1.4 Cl Következő autója? Ford Mondeo 2.0 TDDi