Autók » Trabant » 1.1 (1990-1991)

1.1 jó

Imádnivaló,büdös ribanc

Igazából édesapámé a lepra.
Én beszéltem rá a vételre, mert keveset eszik, és cefet jól megy!
Kezdetnek 4 gumit vehettünk rá, pár héttel a vásárlás után, majd kerékcsapágyakat, és hátsó féltengelyt kellett cserélnem.Pár hét múlva jött a döbbenet, 10l-t eszik. Kis úszószint állítás után 8l-t evett, két hétig. Egymás után hatszor kb. Most már nem érdekel senkit a dolog. Elosztófedél csere, gyertyakábelekkel egyetemben + 4 gyertya. Némi használat után(kb 1 hónap) eltört a hűtő beömlőcsonkja(eporapid, sziloplaszt csodákra képes, de csak pár napig), így vásároltunk egy új hűtőt. A kipufogó kivülről tök jól nézett ki, a hangja kissé zörgő, de isteni. Már megszoktam volna a gép lidérces, és váratlan megnyilvánulásait, mikor 110-es tempónál a motorháztető hirtelen kivágódott, és kitakarta az elém táruló panorámát. Pár perces öklözés után, végre le tudtam csukni, és folytattam az utam. Ja, egyébként 1 órával az eset előtt törtem össze a Skoda autómat is.Majd beállt a tél is, hát vettünk téli gumit is. Két nappal később újabb kettőt. A biztonság kedvéért a fékerő elosztó is elkezdett folyni, ezt még nem sikrült orvosolnom. Hogy jót is írjak a lepráról,hát tessék!
Irdatlanúl jól gyorsul, bárkit, bárhol megeszek vele. Régen trabim volt, 601-es, imádtam! Majd egy 601-es kabriom(tramp). Ez ugyanaz, csak jobban megy. A futómű keménysége a régi, csak szarabbúl fogja az utat. Azért a régi jobb volt. Hát ennyi, a többit majd használat közben!

- hűtő csőcsatlakozás eltört, váltó kulissza eltört, motorháztető kinyílt, kuplungpedál furata kiszakadt, kuplung bovden nyúlik, úszószint állandóan elállítódik, fékerő elosztó tömb folyik, benzinszint mérő úszója kilukadt, a műszerfalon a kijelzők néha működnek, hátsó kerékcsapágyak, hátsó féltengely, hátsó kipuffogó dob, stb...

jómagam, haverok tanáccsal

Fenntartási költség (6) Évjárat 1990
Előző autója? Trabi 601 limusine, Trabi tramp, Skoda 120, Skoda 105 Következő autója? Skoda felísz(felicia)
Verdikt (6.3/10)

Trabant 1.1 1990