Autók » BMW » 3 (1990-2000)

3 E36 318is Coupe

Egy életre szóló szerelem

Gyerekkori álom volt egy BMW coupe, leginkább E30-at szerettem volna, de azok annyira leharcoltak, hogy feladtam a keresést. Ami biztos volt, hogy BMW-t akarok, hiszen az 520-asom is csodás volt, ott végérvényesen beleszerettem a márkába.

Maradt az E36, és abból is az IS, nekem akkor elégnek tűnt a 4 henger, és a 143Le. Végső soron az is, csak annyira megszokja az ember, hogy fél év után lassúnak tűnik:)

1 év keresés után találtam rá az autóra, egy ismerős segítségével. A kocsi olyannyira hibátlan állapotban volt ( és van ma is,mert betegesen féltem), hogy vétel előtt 3 szervízt is megjárt, egyszerűen nem volt hiba rajta, és ami a legfontosabb abszolút törésmentes, és az is maradt!!!! Eredetvizsgán is 2x nekifutottak, mert nem hitték el....

Az E36 coupe, erősen szubjektív a véleményem, de szerintem az egyik legszebb BMW, a mai napig megfordulnak utána, az arányai tökéletesek, átlátható a kasztni, és azok a keret nélküli ablakok, hmm....
Én nem is nyúltam bele, nekem az az elvem, hogy minden olyan legyen, ahogy legördült a szallagról, a felnitől kezdve a rádióig minden a gyári benne, nem szeretem atuningot, akkor már inkább 328, vagy M3, de nem röhögtetem ki magam.

A kocsihoz megkaptam az összes gyári kulcsot, szervízkönyvet, dokumetációt, vásárlásnál tényleg olyan volt, mintha új kocsit vennék. Szinte minden van benne, a dupla klímától a tolótetőig, a gyári sperr difiig, minden elektromos, és soha nem romlott el rajta semmi. Elgondolkodtató azért, hogy a BMW 1994-ben ilyen felszereltséget adott, sok márka ma se tart itt.

A szervizek mindig gyorsak voltak, és nagyon olcsó minden hozzá, fillérekből lehet megvenni a gyári alkatrészeket, semmi utángyártott nem került bele.

Imádom a kocsit, nagyon fáj a szivem, hogy el kell adni, mert bővült a család, és a gyerekülés nem fér be kényelmesen hátra, de maradtam a márkánál, egy E39 523 a következő áldozat:)

Az biztos, hogy ha majd tehetem pár év múlva, megint fog állni egy E36 coupe a garázsban, mert az meg is fog maradni oldtimernek.

- A szokásos inspekciók mellett, csak 1 db ABS jeladó, és egy db fényszóróbúra tömítés.

Palotai, Budakalászon, aki BMW-zik, annak nem kell bemutatni, szuper szerelők, csak néha nincs raktáron 1-2 dolog, de max 2 nap mire beszerzik.

Fenntartási költség (10) Évjárat 1994
Előző autója? E34 520iA Következő autója? BMW E39 523
Verdikt (8.6/10)

BMW 3 (E36) 1990 (1994 - 2000)