Autók » Volkswagen » Passat (1988-1997)

Passat 1,8 automata

Drágán vett fapad

Felmondtam, erre azonnal (5 percen belül) kicsavarták a kezemb?l a cégautó kulcsát. Hétvégén vidékre kellett mennem, két napom volt választani.
Bed?ltem a maszlagnak, hogy a VW a legjobb választás, már ha 10 éves autót vesz az ember.
Tulajdonképpen nagy gond nem volt vele: a töltés kissé gyanús, jópárszor otthagyott a dög. Automata váltó, behúzni nem lehet: volt olyan, hogy a motorom akkumulátoráról tudtam csak beröffenteni. A váltó képes volt menet közben, akár 120-nál visszakapcsolni, bár semmi oka nem lett volna.
A váltóról: hihetetlenül durván kapcsolt, normál esetben mindig ugyanannál a tempónál - se hamarabb, se kés?bb. Nem csúszott, csak egyesben. Hihetetlen idegesít?, hogy 52-nél még hármasban bömböl, 54-nél pedig szinte fulladozik, akkorát ejt fordulatszámban.
Benzin-gázos volt. Soha többé. Gázból 13 alá sohasem volt képes lemenni, benzinb?l is bekapkodta a 11-et. Több automaváltós gépem volt el?tte, utána, s?t, vele párhuzamosan is - fogyasztásban még a 2,4-es Omega is kedvez?bb értékeket produkált.
Belül olyan csupasz volt, hogy az már rémíszt?. Utáltam, hogy az 1,1 millióért egy vacak "sibedát", elektromos ablakot sem kaptam.
Egy év múlva, apró buktával adtam el. Hál´ istennek. Azóta is nagy ívben kerülöm a márkát.

- gázreduktor membránja;
- ülésf?tés zárlatos volt - ezért vagy egyéb okból, rendszeresen lemerült az akksi;
- féltengely kiegyensúlyozó fémkarimája;
- váltó alkalomadtán makacskodott;