Autók » Citroën » C1 (2005)

C1 1.0 X

Piros szépségnek öltözve (tech. para)

...sosem gondoltam, de bizony nyertem egy autót!!
Igy került ez a "kis aranyos" - ahogy barátosnőm mondaná - hozzánk. Szép tűzpiros kis járgány. Akkor most hozzátenném - női szemmel nagyon szép lehet, mivel az utcán sok csaj megnéz(i). Messze jobban, mint akármelyik Bömbös-t. Nekem vhogy a szögletek mindig is hiányoztak róla.
Anyway, meglepően sportosnak tűnik, a kis súlya miatt lehet, illetve h 1 L-es motortól nem sokat vár az ember.. de megy! (persze, azt hittem amig nem ültem egy 200LE-s fenevadban = mostani kipi-kocsim)
Szal. nyert auto, hát szivünkhöz nött. Az alap modelben (ez ilyen volt) még szervó sincs, illetve hátsó üléseken fejtámla (!). Ami jó, h keveset fogyaszt, mindig remekül indul, mindenki mosolyog, aki meglátja, s 4 embernek teljesen kényelmes (nem hinnéd? - próbáld ki!).
Para faktor: a szél "átfúj" rajta, csomtartó felejtős, kanyarban instabil, az ülés 180cm fölöttieknek garantált háti kinzóeszköz. A sebváltója nagyon gáz. Az 1-est néha alig lehet betenni (nekem még épp megy, de a 13-éves ex-BMW-ben ehhez képest precizios volt). Kevésbé meglepő, de a svájci hegyi autopályákon kevésbé szereti az emelkedőket - ilyenkor a kamionok közötti pötyögés jön.
FYI: egy az egyben Peugeot 107 csak az embléma más (nem vicc!), az Aygo pedig csak kinézetre más.
Szumma: okés auto, főleg hölgyeknek. De én az árából inkább vmi mást vennék.

Ilyesmi.. szerethető kis járgány, de nem egy gépészeti remekmű.. uj autok között olcsó, aminek persze van oka is. Inkább egy 3 éves vmi.. legyen Focus (modnom anélkül h Ford fun lennék)

bye,
Holzfreiweiss

- anyaghibás vészvillogó gomb (eltört)
- sebességváltó (igazából ez nem romlott el, hanem ilyen)

Cham (CH), Herr Ettmüller - nagyon korrekt

Fenntartási költség (10) Évjárat 2007
Megbízhatóság (8) Vezetett km 22000
Előző autója? Escort (96 - egy roncs) Következő autója? BMW 3er cabi 1995
Verdikt (6.5/10)

Citroën C1 2005 (2005 - 2012)