Autók » Opel » Astra (1998)

Astra 1,6

Olajfaló kolléga ezüstbe csomagolva

Ez már a második Astrám. Az előző F-essel sok gondom volt, de reméltem, hogy ezt már hátha jobban összerakták. Az első élményem a masszívsága volt. Ahogy beszáltam, és átléptem azt a vastag küszöböt, beleültem a kemény ülésekbe, tudtam, hogy biztos helyre kerültem. A gázpedál egy kicsit furcsa volt elsőre (későn reagált) de már megszoktam. A múlt hónapig semmi bajom nem volt vele, amikor egy hétfőn reggel kigyulladt a hűtőrendszer visszajelzője. Több szervíz próbálkozása után valami elektromos szaki megoldotta, azóta minden rendben, egy dolgot kivéve. Kib....ot sok olajat eszik, 1000 km-re 1 litert!!!. Pedig a legjobbat vettem bele... A hivatalos szervízben csak a vállukat vonogatták, hogy már több motort szétszedtek (hulla pénzért) és néha megjavult. Mindegy, megkapja két-három hetente a maga kis 10W-40 adagját, oszt gyerünk. Egyébként szerettem... de már sikerült eladnom. Most egy új Corollám van, és semmi, de semmi gondom vele. Szerintem , nem lesz több Opelem, ez biztos.

- Hűtő modul

Nagy József - debrecen