Autók » Opel » Astra (1998)

Astra 1.6 16v Elegance

Olajfalóóóó

Céges és igazából nem rossz autó. Csak néhány dolgot kellene másként gyártani hozzá. Újonnan hoztam el, baró volt. Az elegancia kimerült a m?anyag faberakásokban és a plüssben. A bejáratás alatt, kb.900 km volt az autóban amikor a komputer kiírt valami fontosat: Check Oil Level. No comment. Irány az els? benzinkút, 5 perc várakozás, nívópálca kitép, és láss csodát, közel 1L olaj hiányzott a motorból. El?ször azt hittem elfolyt, de nem találtam erre utaló jeleket. Vissza a szalonba, kérdésemre elmondták, hogy EZ ILYEN, ÍGY KELL SZERETNI!!! Érdekes, amikor eladták, err?l valahogy elfelejtkeztek szólni. Szorgalmasan vásároltuk az olajat és beállt a mindekori érték : 1100 km/1L olaj. Ez van. Nagy a cég, megbírja azt a tonnányi 5W40-es Mobil1-et. (1L-3200 Ft) A fogyasztás is érdekesen alakul. Városban, klímával, hajszolva 12,6L/100km. A cég ezt is megbírja. Egyszer csak nekiállt rángatni, nem menni, 14L fogyasztani. Ez volt mindennek a teteje, be egy másik márkaszervízbe (Maxabo). Pillanatok alatt rájöttek a hibára: Az AGR szelep elromlott. A javaslatuk az volt, hogy inkább kiszedik, ledugózzák és szoftveresen lekötik, hogy ne legyen gond. Nem is lett, csak a megszokott teljesítmény kb. 85%-át adta le az autó. Megint vissza, szoftverfrissítés, és végre minden oké lett. Az olajfogyasztás pedig lecsökkent (hah, de jó ez 2005-ben nem?) 0.7,0.8 decire, de 1500km-alatt. A fogyasztás normalizálódott, átlagban kb.8,5-9L. Volt már Opelem és lessz is, de soha többé 1.6 16v !!! Amúgy semmi bajom vele, egy kissé jobban felszerelt mindennapi igásló. Ezt tudom elmondani, kérem kapcsolja ki.
Ja! Még egy dolog! Az Opel Gombos Belvárost messzire kerüljétek el. Fels?fokú hozzánemértés. Lehúzás, folyton hülyének néznek, idióta hozzáállás, a szervízük maga a fert?. Bár nem csodálkozom nagyon, ha a szalon vezet?je a f?tulajdonos kebelbarátja.

- Agr szelep,

Opel Maxabo. Nagyüzemi Profizmus

Opel Gombos Belváros Lol....

Fenntartási költség (4) Évjárat 2003
Előző autója? Astra F 1.4 16v Következő autója? Astra H Opc