Autók » Rolls-Royce » Silver Seraph (1998-2002)

Silver Seraph Last of Line V12

a cím nem adja vissza az érzést ...

Nyugat-Európában dolgozom (ritkán vagyok Magyarországon, akkor is inkább repül?vel jövök), sokat kell utaznom és szeretem a kényelmet. Mindig sof?r nélkül utaztam, és azért választottam ezt a típust, mert ezt még magam vezethetem. Az autót Dubai-ból hozattam, ahol el?tte sof?rrel együtt bérelhet? limuzin volt, csak a flottát Phantom-okra cserélték. Ezzel a gyári árnál mintegy 30%-kal olcsóbban juttotam az autóhoz.

Nincs benne semmi egzotikus extra, sem h?t?, sem bárpult, sem páncélozás, a felszereltség megfelel egy S500-asnak (olyanom volt el?tte). B?r és fa mindenhol, beépített telefon, TV, navigáció, komoly Hi-Fi. Minden elektromos. Az autóra 10 év garanciát adtak (ez tárgyalás kérdése volt), viszont egy kisebb használt autó ára a szervizelése (ez alatt viszont cseregépkocsit biztosítanak, és eljönnek érte). Évi 50 ezer km-t használom, az els? komoly felújítás a garancia lejárta el?tt várható (500ekm), addig csak olajat és nem tudom mit cserélnek benne. A most is futó példányokat tekintve a blokkban több millió km van még.

180-as tempónál is csendes, halkan is lehet benne beszélgetni és kényelmes, bár kicsit hiányzik az S masszírozós ülése, hosszabb úton használtam.

További megjegyzés nincs vele kapcsolatban, szerintem etalon az autóépítésben. Magyarországra nem szándékozom elhozni, itthon egy nem felt?n? Opel-t használok.

E-mail címet nem írok, talán megértik miért.

- semmi

Berlin, márkaszervíz