Autók » Fiat » X1/9 (1972-1989)

X1/9 1,5

Sportkocsinak látszó tárgy

1999-ben vettem, életem els? autója. Csak elfogultan tudok róla szólni. Kemény, pattogós futóm?, zörg?s kaszni, zajos utastér, 100 fölött a motorzajt elnyomja a szélzaj... mégis imádom. Mindenütt mosolygós arcok fordulnak utána. Nagyon sportos teljesítményt ne várjunk t?le, az 1,5-ös motor papíron 85 lóer?, mára így 200 ezer km körül kb. 70 lovat számlált össze a mér?pad. Ez mozgat 930 kilót. Azért 160-170-ig meg lehet zavarni, a 130-at tartósan is szereti.

Igazi klasszikus technika. Karburátor, röpsúlyos gyújtás, 4 tárcsafék de szervó nélkül, ABS-r?l és egyéb hárombet?s kiegészít?kr?l szó sincs, a kormány szintén szervómentes. Egy garázsban, de akár az út szélén is, minimális szerszámkészlettel, olcsón karbantartható. A gépészethez minden alkatrész kapható, újonnan vagy bontóban (sokminden egyezik más Fiatokkal, Polskival, Ladával), vagy felújítható. A kasznira vigyázni kell, mert rozsdásodik, mint minden régi olasz autó. Javítóelemek legközelebb Németországban kaphatók, er?sen nyugati áron.

Vezetni csodálatos élmény, f?leg tavasztól ?szig, levett tet?vel... a kabriózás egyik legolcsóbb módja. Én télen is használom, mert nem futja két autóra meg garázsra. Télen is remekül használható, még a f?tése is jó. Hosszú utakra is kényelmes, a két csomagtartóba a két utas összes cucca belefér.

- Befecskendezés és gyújtás elektronika (utólag rászerelt cucc volt, végül visszaépítettem a gyári karburátort és röpsúlyos gyújtást, azóta hibamentes), kuplung hidraulika, generátor, vízpumpa. De ezek természetesek egy 20 év feletti kocsinál.

Molnár Róbert - Bp. XX. Bácska út 21/B
Motor, karosszéria, fényezés, minden.
Biztosításra is.

Csendes György (Csendi Kft.)
Bp. XVI. Újszász u. 20.
Motor és elektromosság javító

Fenntartási költség (8) Évjárat 1980
Előző autója? Következő autója? Eszem ágában nincs lecserélni!
Verdikt (7.6/10)

Fiat X1/9 1972 (1972 - 1989)